Cvičení 

Cvičení:

SMsystém
Pět tibeťanů
Pilates
Jóga
Zdravotní cvičení
Cvičení s overballem a gymnastickým míčem

Vzdělávací a rehabilitační centrum Smíšek

    Na Úbočí 10
    182 00 Praha 8

tel.:(00420) - 284 810 231-3

web: https://www.spiralstabilization.com/cz/
e-mail.: sm@smsystem.cz

Provozní doba: Pondělí - neděle 7:00 - 22:00 hod

Otevírací doba: Pondělí - neděle 7:00 - 20:00 hod, mimo otevírací dobu dle domluvy

Bez správné regenerace by žádná metoda nebyla dostatečně účinná a k docílení správné funkce svalů jsou zapotřebí různá cvičení.

Při těchto cvicích se zapojují do práce větší skupiny svalů, které se zahřívají, stávají se pružnějšími a ohebnějšími, což je nejlepší prevence před jejich poškozením po započetí hlavního tréninku.

Protahování svalů

Protažení svalů je důležité před tréninkem, ale zrovna tak i v jeho průběhu a po jeho skončení. Svaly mají elastické vlastnosti, jejichž optimální funkce lze dosáhnout protahovacími cvičeními. Jednoduchá protahovací cvičení pro zatěžované skupiny svalů by se neměla provádět pouze kvůli zahřátí před cvičením, ale i mezi jednotlivými cvičebními sériemi a po cvičení (jako závěr.) Tato cvičení také podporují regeneraci svalů, což vede jednak k urychlení jejich zotavení po cvičení, a jednak zabraňují po námaze křeči svalů.

Regenerační opatření po svalovém tréninku

K dokonalému zotavení svalů po cvičení je nutné mezi jednotlivé tréninky zařazovat regenerační fáze. Jejich smyslem je vrátit organismu po zátěži původní výkonnostní úroveň. Při svalovém tréninku se jedná hlavně o regeneraci centrálního nervového systému, svalstva a o regeneraci energetických procesů v organismu. Z praxe vyplynuly poznatky, že pro úplné zotavení je nutné vkládat mezi jednotlivé tréninky cca 24 hodinové regenerační přestávky k doplnění zásob energetických látek. Zanedbáním regenerace se svaly úplně nezotaví, což může vést k poklesu výkonnosti, případně až ke zranění svalů při cvičení.