Péče o ducha i tělo

04.04.2017

Moderní doba je plná spěchu a stresu. Na člověka jsou kladeny stále větší nároky, a to se na každém z nás bohužel podepisuje. Proto je zapotřebí občas vypnout, aby naše tělo a mysl mohly dostatečně relaxovat a regenerovat. Skvěle odpočinout si můžete na masáži, která uvolní všechno nahromaděné napětí. Vybírat lze z různých druhů - některé jsou stvořené k odreagování, jiné pomohou se zdravotními problémy nebo uleví od bolesti, další se pozitivně projeví na vašem vzhledu. V kurzu jsou především lymfatické masáže, sázkou na jistotu potom představují klasické masáže.

Pomoc z přírody

Pečovat o svou krásu a zdraví však můžeme také v pohodlí svého domova, a to pomocí těch správných produktů. Jako stvořené pro relaxaci jsou výrobky pocházející z naší matky země. Právě přírodní kosmetika je v současnosti velkým trendem. Přestává nám totiž být lhostejné, jak dané produkty vznikají a co všechno obsahují, i to, zda jsou šetrné k našemu tělu a k životnímu prostředí obecně. Sortiment přírodní kosmetiky je víc než široký. Vedle nejrůznějších krémů, pleťových vod a šamponů, dnes seženeme také přírodní zubní pasty, ve kterých nenajdeme žádnou chemii. Naopak plné jsou extraktů z bylinek, jako je máta peprná, heřmánek, hřebíček nebo fenykl, jejichž účinky jsou generacemi prověřené. Osvědčily se například při zánětu dásní nebo paradontóze. Zubní pasty z těchto léčivých rostlinek skvěle chutnají a hodí se i pro péči o mléčný chrup u malých dětí.

Pro bezchybný úsměv

K dostání jsou rovněž další přípravky ústní hygieny - bylinné ústní vody či roztoky a gely na dásně, které se využívají při výskytu zánětlivých problémů nebo krvácení dásní. Tradiční bylinné léky oceníte také v případě, že vás trápí parodontóza, afty, opary nebo zánětlivá onemocnění ústní sliznice. Nezapomeňte však na to hlavní. Nejdůležitějším nástrojem, který zajistí váš bezchybný úsměv, je zubní kartáček. Vybrat z nepřeberného množství ten pravý je však úkol poměrně obtížný - rozhodně se neřiďte jeho vzhledem či barvou, design totiž v tomto případě opravdu nehraje hlavní roli. Soustřeďte se na to, aby měl měkké, husté a rovně zastřižené štětinky. Ani kartáček samotný však není všemocný, protože se nedostane všude. Vaši "výbavu" tedy doplňte také o mezizubní kartáčky a dentální nitě. Ať se můžete usmívat od rána až do večera!