Vítám Vás na stránkách masáží 4elements

4elements je výsledkem dlouhodobé snahy o nalezení té správné cesty ke zkvalitňování života klientů i mě samotné. Vždy jsem chtěla mít práci, která bude mít smysl, bude prospěšná pro ostatní, bude mě bavit a naplňovat a umožní mi neustálý rozvoj.

Začínala jsem jako zaměstnanec, ale nastavené mantinely mi po nějakém čase přestaly vyhovovat, omezovaly mě, chtěla jsem dělat věci lépe, kvalitněji a v příjemnějším prostředí.

Inspirací mi byl článek v médiích, který se zabýval alternativní medicínou a východní filozofií masáží, jež vyzdvihoval nad západní medicínu (klasické masáže, fyzioterapii, laser, ...), kterou naopak zatracoval. Osobně mně toto bipolární vidění světa nikdy nesedělo, nic není jen černé nebo bílé, a proto se snažím z obou kultur vzít to nejlepší tak, aby se vše harmonicky propojilo. Chtěla jsem proto mít spolupracovnice, které se zabývají různými směry a zároveň se neomezují jen na ten svůj. Ve 4elements tak spojujeme fyzioterapii, psychosomatiku, čínskou medicínu, reiky a klasické masáže tak, že každý klient dostane ucelený soubor terapie přesně sobě na míru.

Ve východní kultuře se používá 5 elementů: oheň, voda, dřevo, kov a zem. Zakladatel racionálního lékařství Hippokrates v antickém Řecku uznával 4 elementy: oheň, vodu, vzduch a zem. Jeho pojetí je mi bližší, připadá mi jako ideální harmonizace východu a západu.

Vytyčila jsem si tedy směr a věřím, že jej udržím. Směr k otevřené mysli, novým myšlenkám, starým metodám a lepšímu, kvalitnějšímu životu. 

Monika Dúžiková, majitelka