Trigger point masáž

Hloubková terapeutická masáž zad a šíje, Trigger points (TRPs) je velice účinná terapeutická masáž pro ošetření myofasciálních poruch. Masáž se zaměřuje na manuální korekci páteře a odstranění napětí svalstva, které patří do skupiny HSSP - hlubokého stabilizačního systému zad. Součástí terapie jsou i měkké techniky, zaměřené na svalové úpony, fascie a šlachy, které slouží k obnovení posunlivosti fascií proti kosti a k odstranění bolestivých reflexních změn v podkoží.

Tato masáž dokáže odstranit také bolestivé zatvrdliny ve svalu (Trigger points, TRPs), které jako spouštěcí body vyvolávají silnou myofasciální bolest. Příznaky se často objevují jako bolesti jiných částí těla - bolest ramene, loktu, kolen, brnění prstů rukou a nohou, hučení v uších.

Střídání silnějších a slabších tlaků na lokální aktivační bod Trigger pointu i následné intenzivní rozmasírování oblasti, vede k odumření poškozených svalových vláken a k postupnému odplavení toxinů z postiženého svalového snopce. Hloubkové uvolnění a propracování svalstva odstraňuje myogelosy, spasmy, svalový hypertonus a obnovuje přirozenou délku svalových vláken. Masáž je doplněna o vyšetření a uvolnění měkkých tkání, v případě potřeby o mobilizaci postižené oblasti.

Již po první návštěvě masáže je pociťována výrazná úleva od bolesti. Během krátké doby dochází k odstranění intenzivní svalové bolesti, vhodná je následná udržovací terapie přibližně jednou měsíčně.