16.10 Světový den páteře

16.10.2019

Páteř je základní opora těla - nejen lidského. Nelze ji nahradit, i když dnešní medicína je schopna "opravit" či nahradit její části. Díky páteři se můžeme pohybovat a měli bychom si na ni dávat velký pozor, neboť páteří vede prodloužená mícha - součást mozku, která se zatím nahradit nedá. Jak se o ni teda starat?

Co ji teda škodí?

No nejhorší jsou samozřejmě úrazy, pak je tu jednostranné zatížení, špatné boty, dlouhodobé sezení, obezita, stres. Něčemu se vyhnout můžete, při něčem to je trochu těžší. 

  • Například při sportech kde hrozí pády na záda lze zakoupit chránič páteře, který vás vůbec neomezuje. 
  • Investovat do kvalitních bot by měl každý - vyplatí se vám to víc, než by jste si mysleli. 
  • Třetinu života trávíme v posteli, vyberte si proto vhodnou matraci.
  • Nastavit správnou výšku monitoru, židli a dělat pauzy, kdy se projdete.
  • Stres či obezita, je už trochu náročnější proces a bohužel bez zkratek, musíte si vstoupit do svědomí a změnit životní styl.
  • Zobejte Béčko. Vitamín B12 má přímý protibolestivý účinek a působí blahodárně. Napomáhá správně vyživovat nervy a svaly a dokáže též zmírnit bolesti zad. Potraviny, které obsahují značné množství vitamínu B jsou ořechy, maso, vejce, luštěniny, brambory, listová zelenina, či pivovarské kvasnice.
  • Dlouhodobé sezení a jednostranné zatížení je potřeba vyvážit regenerací.


Jak regenerovat?

Pomocí je relaxace, pobyt v přírodě, pohyb, cvičení, masáže. Sporty, které pomáhají jsou plavání ( pokud plavete správě) a chůze. Z cvičení je vynikající SMsystém (napomáhá i při skoliózách a výhřezech), pilates, cviky dle metody Mckenzie.  Z masáží jsou to klasické, terapeutické masáže, anebo zaměřené přímo na páteř - Breussova masáž (více zde)

Breussovu masáž provadíme i u nás a v období od 16.10-26.10 za akční cenu 599,-